Spotkajmy się 27-28 lipca na Campus Misericordiae w Brzegach

27 lipca (sobota) po raz kolejny zapraszamy na Campus Misericordiae w Wieliczce – Brzegach. Nasze modlitewne czuwanie w trzecią już rocznicę ŚDM rozpoczniemy od Mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach o godz. 19.00, a następnie tradycyjnie pielgrzymką, wraz z przewodniczącą nam figurą Matki Bożej Loreto przejdziemy trasą na Campus Misericordiae. Zachęcamy do dołączenia na szlak pielgrzymkowy!

>> Mapka: trasa pielgrzymki

Około godziny 21.00 rozpocznie się Koncert Uwielbienia w wykonaniu zespołu Play&Pray oraz Chóru Gospel Voice. Tego samego wieczoru odprawiona zostanie Droga Krzyżowa. Dopełnieniem sobotniego wieczoru będzie zapalenie świec – symbolicznego Płomienia dla Młodych z wszystkich kontynentów świata jako podziękowanie za to, że 3 lata temu byli razem z nami i symboliczny znak pokoju i jedności.

W niedzielę (28 lipca) ok. godziny 17.45 rozpoczniemy na scenie plenerowej Festiwal „Poznajemy Kulturę Europy” z udziałem zespołów z Polski i Grecji :

  • „Cretan Association Of Nea Smyrni”
  • „Mietniowiacy”
  • „Raciborsko”
  • „Sułkowianie”.

O godz. 19.00 odprawiona zostanie uroczysta Mszą świętą na Campus Misericordiae w Brzegach (msza polowa) z oprawą muzyczną Solnego Uwielbienia.

Po zakończonej Eucharystii, ok. godz. 20:00, odbędzie się koncert największej kapeli góralskiej w Polsce „Mała Armia Janosika„.

– – – – – – – – – – – – – ↓ – – – – – – – – – – – – – – ↓ – – – – – – – – – – – – – – – ↓ – – – – – – – – – – – – – – –

Campus Misericordiae Wieliczka – Brzegi – historia tego miejsca rozpoczęła się trzy lata temu pod koniec lipca, kiedy to Papież Franciszek w tym miejscu spotkał się z młodzieżą całego świata. Campus Misericordiae stał się gościnna ziemią dla ponad dwóch i pół miliona pielgrzymów z całego świata. W sobotni wieczór (30 lipca 2016 r.) zgromadzonych młodych ludzi połączyła wspólna modlitwa i śpiew, która nie ustały przez całą noc. 31 lipca 2016 r. Papież Franciszek powrócił na Brzegi, by poświęcić Dom Miłosierdzia oraz Centrum Caritas Chleb Miłosierdzia i odprawił Mszę Świętą Posłania.

Obecnie trwa rozbudowa strefy społecznej Campus Misericordiae, tuż obok Ronda Światowych Dni Młodzieży powstał Park, którego sercem jest kopia Bramy Miłosierdzia przez którą przeszedł Papież Franciszek z młodymi z całego świata rozpoczynając nocne czuwanie 30 lipca 2016 roku. Brama Miłosierdzia stanęła w tym miejscu jako symbol przyjaźni i pokoju między narodami świata. Wszyscy pamiętamy ten niezwykły moment przejścia Papieża Franciszka z młodymi ze wszystkich kontynentów przez Bramę Miłosierdzia. Obraz ten powraca stale w naszej pamięci i zostanie utrwalony w symbolicznej bramie. Wokół niej na Polach Miłosierdzia powstały drogi, tworzące zarys płomienia – symbolizującego niegasnący płomień Miłosierdzia Bożego. Aranżacja przestrzeni wzdłuż Traktu Papieża Franciszka ma bardzo symboliczny wymiar i świadczy o ważnych, dziejowych wydarzeniach, które miały miejsce na Brzegach w 2016 roku.

Obecnie prowadzone są też prace budowlane przy powstającym obok Domu Miłosierdzia – Domu dla Młodych. Budynek zaprojektowano jako miejsce informacyjno-wspomnieniowe o ŚDM 2016, powstał w odpowiedzi na licznie przybywające grupy pielgrzymkowe, które chciałyby w tym miejscu spotkać się i zatrzymać.